Значення імені «Дем'ян»

Від грецького підкорювач, приборкувач. Дем'ян володіє живим і кілька метушливим характером. Він вимогливий до всіх, хто його оточує, при цьому досить поблажливий до своєї персони. Він самолюбив і егоїстичний, дуже чуйний до всього, що стосується його власного благополуччя.

Дем'ян не терпить, щоб його обмежували в діях, але в його прагненні до незалежності лежить все те ж себелюбство. До мети Дем'ян намагається йти прямим шляхом, не зупиняючись перед втратами, виключаючи компроміси і обхідні шляхи. Але така непоступливість не приносить йому вигод - будь він дипломатичніше, домігся б в житті більшого. Дуже багато вчинків Дем'яна, навіть, на перший погляд, цілком благородні, диктуються розрахунком і егоїзмом.

Одружується він начебто по любові, але вибір його все-таки ніколи не буває позбавлений розрахунку: чи то професія у майбутньої дружини престижна, чи то наречена вона завидна і дочка заможних батьків. Він однолюб, хоча і здатний ненадовго захопитися іншою жінкою. Цю слабкість він прощає собі, але за тим, щоб дружина не задивлялася на чоловіків, стежить вельми пильно. Дем'ян ласий на лестощі, любить, щоб його вирізняли серед інших, ревниво ставиться до успіху колег. В екстремальних ситуаціях може бути відважним і на якийсь час забути про свою вигоду - але неодмінно чекає за це похвали. Найбільше він боїться уславитися боягузом. Незважаючи на багато недоліків, Дем'ян таки добра людина, і близьким людям, пам'ятаючи це, слід приймати його таким, який він є.