Значення імені «Ізмаїл»

Давньоєврейське - так почує бог. Ізмаїл в дитинстві впертий і надзвичайно виверткий. Брехливість його межує з фантазерству, вона настільки входить у звичку, що хлопчик перестає розрізняти вигадка і правду і починає щиро вірити самому собі.

Цей маленький брехунець призводить батьків в цілковите відчай, причому приперти його до стінки абсолютно неможливо: він придумає сотню відмовок і кого завгодно обведе навколо пальця. На щастя, років до вісімнадцяти ця особливість характеру Ізмаїла зникає, ніби її й не було. Залишаються багата уява, інтуїція, здатність заздалегідь уявити хід подій. Важко повірити, що цей сором'язливий, скромний, працьовитий і обов'язковий у справах людина - той самий Ізмаїл.

Ізмаїл може довго терпіти несправедливість - необов'язково стосовно себе, - а потім висловити все і грюкнути дверима. У нього загострене почуття справедливості, і це доставляє масу незручностей у відносинах з начальством. Це добрий і щедрий чоловік, до грошей відноситься легко, вважаючи, що вони для того й існують, щоб їх витрачати. Одружується рано, у нього народжується син, але щастя зазвичай триває недовго. Перший шлюб його рідко складається вдало, і виною тому найчастіше складні взаємини з тещею. Ізмаїл честолюбний, але не кар'єрист, - честолюбство поєднується у нього з високим почуттям обов'язку, відповідальності. На жаль, талант його часто виявляється нереалізованим. Внутрішньо боязкий, Ізмаїл відрізняється сміливістю і навіть безстрашністю, коли життя ставить його в крайні умови.