Значення імені «Микита»

Значення, походження: Ім'я Микита (разг. Ні-кітій, простий. Микита) походить від грецького слова «перемагати» і означає переможець, звитяжний, перемагати.

Ім'я маленьке і жіночне, гарне, добре і надійне. Правда, сили і могутності, щоб відбутися, у нього не вистачає. Слабкість цього імені інтуїтивно відчувалася завжди і, коли в 30-х роках стало можливим змінювати імена, серед першої п'ятірки імен, від яких найохочіше відмовлялися, виявилося ім'я Микита.

У наш час ім'я знов знаходить колишню популярність в середовищі інтелігенції.

Іменини: 13 лютого, 4 березня, 2 квітня, 16 квітня, 17 квітня, 13 травня, 17 травня, 27 травня, 2 червня, 5 червня, 6 червня, 10 червня, 30 червня , 4 липня, 7 липня, 22 вересня, 28 вересня, 26 жовтня, 19 листопада, 28 листопада, 30 грудня

Зодіак імені: Близнюки.

Планета: Меркурій.

Колір імені: Фіолетовий, інтенсивно-синій з елезаметним червоною смужкою на краю.

Камінь-талісман: Гранат.

Рослина: Ясень, дзвіночок.

Тварина: Їжак.

Основні риси: Завжди перший, обдарований.

Тип: З чіпкою пам'яттю.

Ім'я та характер: Микита з самого дитинства знає собі ціну. Він егоїстичний і цілеспрямований, без сумнівів і коливань. Наполегливий, упертий - і одночасно ранимий і чутливий. Як правило, працьовитий і талановитий. Зовні схожий на матір, але характер у нього - батьківський. З дитинства привчений піклуватися про себе сам, не доставляє занепокоєння близьким. Вчиться добре. Практичний, але нетерплячий. Вибравши в житті мету, йде до неї прямим шляхом, не втрачаючи часу на другорядні речі.

Психіка: Його хвилюють дрібні, а іноді й просто неіснуючі, уявні проблеми. Часто безініціативний, слабовілля і не схильний до змін. Хоча під впливом раптового імпульсу здатний до несподіваних вчинків, провідним до крутих поворотів долі.

Інтуїція: Інтуїція середня. Але він солідний, грунтовний, а нові ідеї і віяння сприймає насилу.

Інтелект: У Микити талант від Бога. Свої плани продумує до дрібниць.

Моральність: Не терпить нічиєї переваги, крім переваги батька. Дуже відданий син. Дуже любить дітей і приділяє їм багато часу.

Здоров'я: Микита - людина тихий і замкнутий, зазвичай з найвищою працездатністю.

Сексуальність: Володіє згубним для слабкої статі чарівністю. У жінці цінує не тільки красу, а й розум, і душевні якості. Проте жінки для нього - тільки забава, начебто красивою кішки. Підвищеною сексуальністю володіє Микита Петрович.

Шлюб: З родиною бувають труднощі, невдачі. Сімейне життя завжди складається складно, так як Микита позбавлений дипломатичності. Тому в шлюбі, як правило, займає підлегле становище.

Сприятливі союзи: Ада Алла Вероніка Зінаїда Ірина Клавдія Людмила Лідія Наталія Світлана Поліна Елеонора.

Несприятливі союзи: з Агнесою, Анастасією, Анжелою, Ганною, Альбіною, Валерією, Вірою, Галиною, Глафірою, Жанною, Катериною, Любов'ю, Майєю, Мартою, Тамарою і Тетяною.

Захоплення: Любить тварин і обов'язково тримає в будинку велику собаку. Йому доставляє задоволення самому водити автомобіль, але займатися ремонтом машини він сам не буде. Захоплюється музикою.

Поле діяльності: Може домогтися видатних успіхів в обраній професії. Може стати мандрівником, режисером, політиком.

Бізнес: По натурі Микита - лідер. Однак він потребує постійної уваги та керівництві. Він людина конкретної справи, але удача йому рідко супроводжує. Терпіти не може похвальби, довгих розмов по телефону, порожньої балаканини. Дивно, що цієї людини випадок нерідко підносить високо, хоча він нечасто досягає поставлених цілей. Він не прагне стати багатим і впливовим або підпорядковувати інших своїй волі. Але він добрий і незлопам'ятний. У колективі м'якістю його характеру користуються всі, кому не лінь. Ще більш жіночним і манірним відчувається ім'я Ніка.

Знаменитості: Бекетов, Богословський, Джигурда, Михалков, Муравйов, Симонян, Тягунов, Хрущов.

Дивіться також значення батькові: Микитівна і Микитович.