Значення імені «Платон»

Значення, походження: Платон - ім'я імовірно давньогрецького походження, що означає широкоплечий, плечистий, широкий, повний, потужний. Можливо і давньоєврейське походження цього імені - втіха.

Іменини: 14 cічня, 18 квітня, 15 серпня, 1 грудня

Зодіак імені: Овен.

Планета: Сонце.

Колір імені: кармін-червоний.

Камінь-талісман: Геліотроп.

Рослина: Дуб, анемона.

Тварина: Черепаха.

Основні риси: Самостійна особистість, завжди «ведучий», але не «ведений», володіє великим впливом на людей.

Тип: Тип цієї людини важко визначити однозначно.

Ім'я та характер: Акуратний і трохи брезглів.

Доля: То зліт, то падіння. У дитинстві він упертий і задерикуваті. Розвинений не по роках, можливо, тому його так притягує суспільство старших.

Психіка: Швидше інтроверт. Він більше занурений у свої роздуми до мало захоплений подіями світу. Ділитися своїми переживаннями не любить. Він ніби читає про себе власне життя. Його важко зрозуміти. Однак спілкування з ним - допінг доброти: якщо не допоможе, то втішить.

Інтуїція: Він швидко все схоплює.

Інтелект: У нього синтетичний склад розуму.

Моральність: Оскільки нелегко сходиться з людьми і від дружби вимагає багато чого, часом навіть неможливого, то і друзів має мало.

Здоров'я: На здоров'я не скаржиться. Сексуальність. Він може бути розважливим і одночасно безкорисливим, гордовитим - і в той же час чарівним.

Шлюб: Він незалежний і не терпить примусу. Кращий спосіб змусити його зробити те, що дружині хочеться, - делікатність і ласка. Захоплення. Він гостинний, але сам ходити в гості не надто любить.

Поле діяльності: Платон - активна людина, що бачить сенс життя в роботі, в тому, щоб робити свою справу.

Бізнес: Платон - неформальний лідер, вчитель. Може уявити проблему в цілому, але грузне в дрібницях. Він не гне спину перед високим начальством. Може в різкій формі висловити своє невдоволення, що, природно, не кожному до вподоби. Він скоріше працьовитий, ніж талановитий, і домагається успіхів завдяки своїй високій працездатності.

Знаменитості: Воронько, Захарчук, Зубов, Костюк, Кулаковський, Майборода, Ойунський, Павлов, Порицький, Ширинський-Шихматов.

З історії: Платон - один з видатних грецьких мислителів. Походив зі стародавнього афінського аристократичного роду. Вражений судом і стратою свого вчителя Сократа, Платон як великий політичний мислитель доклав всіх зусиль до того, щоб розробити проект державного устрою, заснований на справедливості. У результаті цього створив філософію об'єктивного ідеалізму в його первісному значенні. У 388-387 рр.. до н.

Платон створив в Афінах власну школу - академію, члени якої займалися переважно математикою і побудованої на ній своєрідною діалектикою.

Дивіться також значення батькові: Платонович.