Значення імені «Анастасія»

Походження: Ім'я Анастасія (разг. Настасія і Настасья простий. Анастасея і Настасея) - жіноча форма чоловічого імені Анастасій (Анастас). Походить від давньогрецького слова «Анастасія» - воскреслий, від індоєвропейського кореня «ста» - стояти.

Означає: воскресіння, повернута до життя, воскресла, відроджена, повстала, відроджена до життя, яка воскрешає, повернення до життя. Первинне значення - переселення.

Значення: Гарне ім'я, в ньому гармонійно поєднуються ніжність і надійність, простота і легкість. Іскриста і пластична енергія звучання цього імені поєднуються зі стрімкістю і натиском. Століття тому це ім'я було популярно і в царській прізвища, і серед селян. У наш час також стає все більш поширеним.

Іменини: 4 січня, 23 березня, 5 квітня, 28 квітня, 10 травня, 1 червня, 9 червня, 4 липня, 17 липня, 10 серпня, 11 листопада, 12 листопада, 26 грудня

Зодіак імені: Скорпіон.

Планета: Плутон.

Колір імені: Темно-зелений, зелений, пронизлива синя смуга на червоному тлі, поєднання рожево-червоного з блискуче-охристим.

Камінь-талісман: Малахіт.

Рослина: Жасмин, орхідея і тютюн.

Тварина: Поштовий голуб, сіамська кішка.

Основні риси: Зазвичай натура складна, суперечлива.

Тип: Холерик, володіє швидкою реакцією. Дуже рухлива, не може всидіти на місці, звідси - порівняння з поштовим голубом.

Ім'я та характер: Анастасія - втілення чарівності, витонченості, мінливості настроїв, обережності, готовності до любові або відчуження. Її відрізняє тонкий душевний настрій, безпомилкова інтуїція. Вона здатна пророкувати, передбачати прийдешнє, передбачати події. При цьому у Анастасії часто настільки потужний аналітичний розум, що вона може поставити в глухий кут найвитонченіших мислителів. Одна біда - вона ледача і холодна. Ніхто, крім її самої і найбільш близьких людей, для неї не існує.

Анастасія відноситься до високо літаючим жінкам. Наостанок-найпоширеніше ім'я героїнь народних казок. Їй на роду написано бути найкрасивішою, найрозумнішою, найніжнішою. Вона загальна улюблениця - і ніколи не обманює очікувань. Зростає мрійницею. У неї добре розвинена уява. Вона беззахисна перед злими й хитрими людьми. Її можна обдурити й скривдити. Тому Насті необхідні захист і підтримка. Виховане в дитинстві працьовитість зберігається на все життя. З роками вона стає спокусливою жінкою. Це врівноважена і обачна особистість. Вона добре пристосовується до життєвих обставин. Її було зламають негаразди, бо вона без особливих втрат зможе адаптуватися до змін ситуації.

Психіка: У житті з Анастасією нелегко. У неї слабка нервова система, настрій змінюється швидко - від нестримних веселощів до глибокої депресії. Це інтроверт, занурений у свій внутрішній світ. Виглядає Анастасія занадто самовпевненою, але часто це тільки зовнішнє враження. Їй чужі душевні злами і трагедії.

Інтуїція: Дивовижна - неспокійна, рухлива і непостійна.

Інтелект: Здатна синтезувати. Швидко все схоплює і розуміє, але часто тоне в дрібницях, які не любить і відкидає. Пам'ять хороша, але утримує тільки цікаву для її інформацію.

Моральність: Тонко відчуває моральні принципи, але може і змінювати їм, не знаходячи задоволення в зробленому. Деякий моральний опортунізм іноді приводить її до бурхливих пригодам.

Здоров'я: Гарне, але часто власна безпечність призводить Анастасію до нещасних випадків, автоаварій. Часті переломи ніг. Слабкі нирки.

Сексуальність: Лукава і приваблива, мінлива і невловима. Часто бере занадто поспішні рішення. Між її активністю і інерцією оточуючих її людей - занадто велика дистанція.

Шлюб: Заміж виходить рано. Завоювати серце Анастасії неважко, оскільки вона чутлива, її легко зворушити. У неї розвинене почуття жалості. Вибирає сильного, впевненого у своїх силах чоловіка. Вона віддана й турботлива дружина, гострі відчуття на стороні - не в її характері.

Анастасія хороша господиня. Віддає всю себе дітям. Ладнає з усіма родичами.

Сприятливі союзи: з Борисом, Володимиром, Віктором, Костянтином, Денисом, Олегом, Павлом і Семеном.

Несприятливі союзи: з Вадимом, Віталієм, Миколою, Станіславом, Пилипом.

Захоплення: Любить прикрашати будинок квітами й витонченими речами. Активний і вникає інтерес до світу

Поле діяльності: Може бути стюардесою, журналісткою, торговим представником, хорошою артисткою, вихователькою, лікарем.

Бізнес: Строга, наполеглива і горда. Її тонкий душевний устрій розташовує людей до довіри, допомагає швидко встановлювати ділові відносини. У ній є щось від старанною гімназистки. Може захопити своїм прикладом. Можливо, вона і не досягне видатних результатів у бізнесі, але життя її буде спокійним, розміреним і щасливою.

Знаменитості: Вертинська, Вяльцева, Зуєва, Кінскі, Макаревич, Немоляєва, Полева, Полякова, Попова, Романова, Султанова, Цвєтаєва.

З історії: Анастасія Романівна - перша дружина царя Іоана Грозного. За словами літописця, «Предоброго Анастасія наставляла і приводила Іоанна на всякі чесноти». Її смерть важко відбилася на душевному стані царя і була однією з обставин, які загострили його боротьбу з боярством.