Значення імені «Дана»

Від слов'янського дана. У дитинстві неспокійна, погано спить.

Поки навчиться ходити, часто падає, проте вперта і ніколи не плаче: піднімається і знову йде. Нежадібні і дуже дивується, коли комусь шкода подарувати їй улюблену іграшку. Може відняти її і надавати стусанів, якщо непокірний пручається. Емоційно реагує на всякого виду покарання: якщо мати її вдарить, може відповісти тим же або вкусити її. Серед дітей - лідер, придумує нові ігри, одноліткам з нею цікаво. Розташована до розвитку сколіозу, тому їй добре займатися плаванням. Смілива дівчинка, краще дружити з хлопчиками. Дорослішаючи, стає власницею, але не потерпить цього по відношенню до себе. Для себе вимагає абсолютну свободу, не може бути від когось залежною. Ревнива, ревнує подруг, коханої людини, повинна бути завжди єдиною подругою і коханою. Дана здатна здійснити аморальний вчинок, виправданням цього в її очах є пояснення про те, що не було іншого виходу. Дуже віддана родині, готова на будь-які жертви заради чоловіка і дітей. Не пасує перед труднощами, ніколи не втрачає віри в себе. Дана абсолютно нехитра, позбавлена ​​дару високої дипломатії. Але побачити Дану в поганому настрої можна рідко. Про її невдачі легко впізнати за її зовнішнім виглядом і настроєм. Недоліком її характеру є те, що вона вважає себе незаперечним лідером, переконана, що краще її ніхто не зможе очолити колектив, впоратися з дорученою справою. Вона нездатна довго сумувати. Сама може зробити коханому пропозицію, призначити побачення, перший поцілувати його. Воліє тримати ініціативу у своїх руках, навіть у відносинах з чоловіком не випускає її. Не виносить критику, а й сама рідко кого критикує. Болісно переносить поразки, не допускає думки, що її почуття можуть бути безмовними. Дана - ідеалістка і схильна наслідувати свого ідеалу.

Дана не допустить зневажливого ставлення до себе. Нерідко віра в досконалість людської натури розбивається про життєву реальність.

Дана не прощає неуваги, образ, зате сама навіть не помічає, як ображає близьких. Якщо хтось наважиться читати газету під час обіду, який приготувала вона, або забуде його похвалити, він ризикує назавжди втратити її доброзичливого розташування. Чи не недовірлива, не вірить у забобони. Не надто підбирає слова в спілкуванні з друзями і дивується, коли хтось ображається.

Дана проявить максимум участі, якщо хтось з друзів хворий, провідає його, приготує їжу, збігає в аптеку, розшукає і викличе хорошого лікаря. Безцеремонна в бесіді, може перебити співрозмовника, якщо розмова її не цікавить, переведе мова на щось більш привабливе, навіть не намагаючись дотримати пристойності.