Значення імені «Євдокія»

Жіноча форма імені Євдоким в перекладі з давньогрецької - благовоління. Жінка з цим ім'ям самостійна і рішуча, вміє постояти за себе. У житті їй часто доводиться важко, але вона вчиться долати труднощі й домагається свого. Нерідко Євдокія замикається в собі, перестає довіряти людям і сильно страждає від цього. Як правило, у неї буває тільки одна подруга.

Євдокія дуже прив'язується до неї і ревнує її. Вона дуже важко переживає сварки, але ніколи не зробить перший крок до примирення.

Євдокія не просто приваблива - вона красива і відмінно усвідомлює це. Вона багато часу приділяє своїй зовнішності, стежить за модою. Горда і неприступна, не терпить зауважень на свою адресу. Ранима й уразлива, але приховує це, прикриваючись маскою пишномовності. У відносинах з чоловіками Євдокія бере всю ініціативу на себе, тому намагається вибирати м'яких, податливих партнерів, але чуттєвих і ласкавих. Не терпить дисгармонії у відносинах. Її девіз - все або нічого.

Зимові Євдокії зазвичай пізно виходять заміж, але в сімейному житті бувають щасливі. Енергетика, карма імені Далеко не все буває благополучно, коли людина отримує застарілі або рідкісні імена при народженні. Тут вже ім'я Дуня або Дуся (а Євдокія в повсякденному спілкуванні дітей звуть рідко) може виглядати не так привабливо, що, швидше за все, в тій чи іншій мірі відіб'ється на самолюбстві Євдокії, а саме - або вона буде надмірно соромитися свого імені, або, навпаки, підкреслювати його, а значить, і свою незвичність. На питання, що гірше, а що краще, не можна відповісти однозначно, оскільки найкраще рівновагу між тим і іншим, коли почуття впевненості в собі поєднується з наполегливістю в самоствердженні. Найлегше прийти до цієї рівноваги можна за допомогою почуття гумору і доброї самоіронії, до чого життєрадісне і світле ім'я Євдокія дуже навіть своєму розпорядженні. Найчастіше в характері Євдокії відзначаються рухливість, добродушність, чуттєвість, а якщо питання самолюбства успішно вирішено, то і оптимізм. Незважаючи на свою поступливість, вона володіє достатнім запасом міцності і енергійністю, що може допомогти їй не просто самоствердитися, але навіть і досягти успіху в будь-якої професії. При цьому навряд чи її кар'єра буде йти врозріз з внутрісімейними відносинами, які в силу її характеру обіцяють бути дуже душевними і теплими. Секрети спілкування Не варто, напевно, підозрювати Євдокію в зайвій схильності до логіки - вона з тих жінок, які більше живуть своїм серцем, ніж розумом. Поки це серце любить, воно буде вірити, обдуривши ж його, ви обдурите саму любов. В цілому ж слід зазначити властиві Євдокії щирість, добродушність, а в більшості випадків і непогане почуття гумору. Слід імені в історії Перша дружина Петра 1 - Євдокія Федорівна Лопухіна (1669-1731) - не була для чоловіка світлом у віконці.

Навпаки, він швидко охолонув до своєї вихованої в строгих правилах дружині, і на зміну колишньої прихильності спливло роздратування: і рідня її царю була не до вподоби, і те, що до його матері вона не ставилася з належною повагою. Навіть народження сина Олексія не могло врятувати шлюб, і незабаром цар знайшов собі розраду з красунею Ганною Монс, твердо вирішивши від дружини позбутися. Але як? Єдиним гідним виходом було її постриг у черниці, і хоча в плани самої Євдокії Лопухиной це ніяк не входило, питати її ніхто не став. Більше того, коли архімандрит Суздальського Покровського монастиря відмовився постригти Євдокію насильно, він і сам був заарештований, а на його місце визначили людину більш поступливого. Вся ця низка інтриг призвела до того, що в самому розквіті років, в 27-річному віці, Євдокія Лопухіна опинилася в монастирі. Не бажаючи змиритися з тим, що життя її вже скінчилася, так і не розпочавшись, вона незабаром зійшлася зі Степаном Глєбовим, збирайте було поступати в рекрути. Вже через деякий час навколо колишньої царської дружини утворився гурток осіб, їй співчуваючих і вважають її справжньою царицею, і коли цей злочинну змову відкрився, всі його учасники понесли суворе покарання. Монахи і монахині, і навіть ростовський єпископ Досифей, що називав Євдокію государинею великої, були жорстоко страчені, сама ж ув'язнена переведена до іншого монастиря. Ще не раз доводилося Євдокії Лопухиной змінювати місце свого ув'язнення; особливо строго її зміст було при Катерині I, як вогню боявшейся своєї конкурентки. І лише в 1727 році, при Ганні Іоанівні і Петра II Лопухіна змогла нарешті оселитися в Москві. Їй виділили великий вміст і оточили почестями, сама ж Анна Іванівна до кінця життя Євдокії ставилася до неї з великою повагою, вважаючи законною царицею, яка перенесла в житті багато горя.