Значення імені «Олесь»

Від грецького захисник. У дитинстві спокійний, з ним не виникає складнощів. Допитливий. За характером схожий на матір і ближче до неї психологічно. Любить різні ігри, розваги на свіжому повітрі. Влітку - футбол, плавання, взимку - лижі, ковзани. Грудневий - емоційний. Любить інтелектуальні ігри - шахи, головоломки, шаради, кросворди. Із задоволенням читає пригодницьку літературу, дивиться фільми. Серйозний, розважливий, філософськи ставиться до різних життєвих ситуацій. У зрілому віці стає честолюбним, прагне досягти високих результатів. Відстоює свою точку зору, принциповий. Якщо хтось помилявся, був неправий - вимагає публічного визнання помилок, чекає пояснень або вибачень. В іншому випадку рве усілякі зв'язку з кривдником. У роботі скурпулезен, виконувач, добросовісний, цього вимагає і від інших. До новим знайомим відноситься недовірливо, обережний у виборі друзів. Перш ніж взятися за нову справу, продумує кожну дрібницю, відточує лінію поведінки. Уміло контролює свої емоції. Часто з відзнакою закінчив вищий навчальний заклад, працює за зовсім іншої спеціальності. Він вміло спілкується з людьми, рідко виявляє імпульсивність (вона може бути пов'язана з чиїмось обманом або непорядністю). Грудневий Олесь нетерплячий в розмові, може перебивати, бажаючи швидше прийти до істини. Прямолінійний у висловлюваннях, не любить судити про людину за очі. Якщо на роботі його постійно переслідують невдачі, може все кинути і піти. Добрий по відношенню до слабким і знедоленим. В молодості його кар'єра складається важко, розкриває свій талант після тридцяти років. Одружується пізно, тільки літній обзаводиться родиною раніше - після двадцяти п'яти.

У шлюбі народжуються дівчатка. В особистому житті не надто счаслів, перший шлюб може бути невдалим. Чутливий і вразливий навіть на вершині успіху. Пихатий, але самокритичний. Внутрішньо суперечливий, особливо грудневий. Іноді надмірно розважливий, любить давати поради оточуючим, бере активну участь у житті друзів і близьких, що заважає йому розібратися у своїх особистих справах. Працює ревізором, журналістом, фізиком, електронщиком, керівником науково-дослідного інституту, артистом театру, режисером на телебаченні, лікарем. Не прагне до високих постам, хоча може бути прекрасним керівником. Надійний в роботі, відданий своїй справі. За вдачею меланхолік. Дуже нервовий, чутливий до найменших неприємностей. Важко переносить невдачі.

Олесь занадто порушимо. Йому властиві пориви почуттів, але після цього він замикається в собі і надовго. У нього виникають проблеми з поданням про моральному кодексі. Він не може вирішити, як вчинити, і здатний піти на компроміс зі своєю совістю. Все життя його переслідує надмірна нервозність, що надає його характером риси, властиві жінкам. Намагається придушити в собі надмірну збудливість, стушувати силу реакції на події, замість того щоб домогтися свого і направити свої почуття в правильне русло. Потребує постійного самоствердженні і тому часто виглядає смішним. Часто хворіє респіраторними захворюваннями, схильний до різних інфекцій. Поки він чимось зайнятий, відчуває себе нормально. Як тільки не діє і починає нудьгувати, з'являються почуття пригніченості, втоми, невпевненості в собі. Він повинен дотримуватися розміреного способу життя, уникати надмірного вживання алкоголю, щадити нервову систему. Слабкі місця - очі, горло. Нестійка психіка відбивається, в першу чергу, на його сексуальності. З ранніх років слід розвивати в ньому чоловічі риси і прищеплювати сталість і вірність.