Значення імені «Надія»

Походження: Ім'я Надія запозичене з старослов'янської мови, де з'явилося як переклад грецького імені Елпіс (Надія).

Надія - з легендарної сім'ї мучениць, в яку, за церковними легендами, входили сестри-гречанки Агапе, або Харіс (Любов), Пістіс (Віра) і Елпіс (Надія). Давньоруська форма імені - надійний. Ім'я Елпіс походить від кореня, що означає «воля», а російське слово «надія» - від дієслова «діяти».

Значення: Велике, хоча і грубувате ім'я. Не дуже яскраве і не віщує його носительці легкого життя і безтурботного майбутнього. Це ім'я давали і дають дівчаткам досить часто. Ще в XVIII в. з тисячі дворянок Надій було 40, в купецькому стані - 20, а серед простого люду-п'ять. У 1961-1970 рр.. з тисячі дівчаток це ім'я отримували 29. Зараз же воно у другій десятці.

Іменини: 30 вересня, 4 лютого, 14 березня, 20 березня, 30 вересня, 21 жовтня

Зодіак імені: Ваги.

Планета: Сатурн.

Колір імені: Помаранчевий, поєднання бежевого з оранжевим, зелений (колір надії) і червоний (бунтарський).

Камінь-талісман: Корал.

Рослина: Клен, календула.

Тварина: Їжак.

Основні риси: Працьовитість.

Тип: Різноманітна у поведінці.

Ім'я та характер: Надя часто буває єдиною дитиною в сім'ї. Вона дуже рухлива, любить гучні ігри, емоції б'ють через край. У компанії прагне командувати однолітками. У характері дорослої Надії нез'ясовним чином поєднуються майже чоловіча твердість, меркантильність, цілеспрямованість, холоднувато скритність - і підвищена емоційність, щедрість, постійна готовність до сліз і схильність до авантюр.

Надія абсолютно не може сказати «ні» тому, кого дійсно любить. Позитивізм і звитяжність, переконаність і енергійність звучання створюють діяльний і відкритий характер цього імені.

Доля: Надія - ім'я страдательное.

Надія рідко буває щаслива. Життя «нагороджує» її багатьма синцями та шишками, але це нічому її не вчить. Недостатньо сильна воля не дозволяє їй самій розпорядитися своєю долею. З віком Надія поступово заспокоюється, загасає і знаходить деяку життєву стабільність, хоча рідко досягає матеріального благополуччя.

Психіка: Надія некерована. Психіка її нестійка, а темперамент, мабуть, вибухового типу - вона швидко загоряється і швидко гасне. Часом навіть сама безневинна жарт, зауваження можуть миттєво вивести її з себе, правда, ненадовго.

Надія - людина настрою. Від поєднання непоєднуваного в характері її поведінка часто непередбачувано.

Інтуїція: Надії властивий розрахунок у діях.

Інтелект: Здатна до безпомилкового аналізу. Винахідлива. Погляди її бувають оригінальні, але рідко відрізняються глибиною. Моральність.

Надія великодушна, здатна все приймати занадто близько до серця. Це типовий «борець за правду», причому, скоропалительно захопившись сьогодні однією ідеєю, завтра вона з тієї ж запалом буде відстоювати протилежну. Буває жорстока і вимоглива.

Здоров'я: За здоров'ям Надія не стежить.

Сексуальність: Надія завжди ефектно виглядає, у неї вишуканий смак. Це пристрасна натура. Здатна на прояв бурхливих почуттів. У неї можуть бути численні романи. Легко захоплюється, спалахує і так само легко розчаровується.

Шлюб: Надія любить беззавітно. Вийшовши заміж, веде більш розмірений спосіб життя, стає стриманою й організованою. У відносинах з чоловіком здатна проявляти емоційність, але душевні пориви НЕ вихлюпує назовні. У родині займає чільне положення, командує чоловіком, але тактовно і ненав'язливо. По дому все встигає зробити вчасно. Для дітей вона - беззаперечний авторитет. Однак шлюб не завжди буває міцним.

Сприятливі союзи: з Олександром, Віталієм, Єгором, Костянтином і Юрієм.

Несприятливі союзи: з Анатолієм, Володимиром, Іваном і Федором.

Захоплення: Надія, як ніхто, має здатність жити життям своїх дітей. Любить вирощувати овочі.

Бізнес: Надія дуже активна, але це не завжди приносить їй бажані результати. У роботі вона добросовісна, навіть педантична. Верна даному слову, надійна. Практична хватка, включеність у сьогодення і ентузіазм народжують образ єдиного творчого процесу. Вона випереджає суперників в будь-якій справі, за яке б не взялася. Займається конкретною справою без порожніх балачок. Її девіз: «Справі - час, потісі - годину! »

Знаменитості: Алілуєва, Бабкіна, Крупська, Медведєва, Обухова, Румянцева, Рушева.