Походження: Ім'я Любов (давньоруські форми - Любава Любаша) запозичене з старослов'янської мови, де з'явилося як калька з грецького слова, що означає любов. За іншою версією це ім'я - переклад грецького «Агапе» («Агапія» - любов).
Агапе - дівчина з легендарної родини мучениць, в яку, за церковними переказами, входили сестри-гречанки: Агапе, або Харіс (Любов), Пістіс (Віра), Елпіс (Надія).
Любов - вершина тріади Віра-Надія-Любов. Ім'я Любов означає любов, улюблена.
Значення: Красиве, хороше і жіночне ім'я. Яскраве і підкреслене чарівність (Лю-) сильно і впевнено (-бо-) залучає до вібрацію чуттєвого тяжіння (-вь). У ньому проявляється вплив лексичного значення слова «любов» і психоемоційних показників звучного імені Любов. Інстинкт природного близькості і внутрішнє злиття, які звучать в цьому імені, переходять у відчуття емоційної насиченості, проникаючої вглиб і охоплює зовні. Ім'я дуже популярно і любимо, хоча зараз і зустрічається дещо рідше, ніж раніше, а на селі частіше, ніж у містах.
Іменини: 30 вересня.
Зодіак імені: Ваги.
Планета: Сатурн.
Колір імені: Темно-блакитний, блакитний, бузковий, білий, зелений - від яскраво-салатового до матово-смарагдового.
Камінь-талісман: Лазурит.
Рослина: Липа.
Тварина: Богомол.
Основні риси: поступливий, поступлива.
Тип: Неординарна особистість.
Ім'я та характер: У неї по-чоловічому сильна воля. Компанійська особа.
Любов відрізняється красою і добротою. Як з чоловіками, так і з жінками завжди зберігає найкращі стосунки і майже ніколи не конфліктує. Проте трохи помітні холодок і деяка відстороненість. Вона, мабуть, ніколи не буває повністю відкритою та відвертою навіть з найближчою людиною. Вона досить егоїстична. Її інтереси для неї - найголовніше. Характер у неї зовні спокійний, хоча за незворушною оболонкою вирують пристрасті. Ім'я Любов викликає самі гарні почуття у людей по відношенню до жінки, що носить це ім'я. Маленька Люба постійно перебуває в обстановці доброзичливості й обожнювання, в центрі уваги. Спілкуючись з Любою, неодмінно хочеться посміхнутися і сказати їй ласкаве слово. У школі вчиться посередньо. Однак це її не турбує, так як вона сподівається, що ці знання в її житті не будуть мати істотного значення. Ім'я Люба звучить краще, ніж Любов, - жіночні і красивіше. Люба більш відверта і товариська. Дистанція між нею і людьми з'являється пізніше.
Психіка: Любов досить конфліктна, якщо зачепити її особисті інтереси. Може розлютитися до того, що «втратить» голову. Внутрішньо стійка, побожна. Володіє сильним, але недостатньо рухомим типом нервової системи. Все, що відбувається в її душі зовні ніяк не проявляється. Будь-які події як би обтікають її, не зачіпаючи, однак якась дрібниця може надати на неї істотний вплив. Але це буває рідко. У конфлікті може поступитися, але до якоїсь межі.
Інтелект: Про її інтелекті щось певне сказати важко. У різних жінок з цим ім'ям він може бути різним, хоча у більшості тип мислення чоловічий, аналітичний, а логіка - прямолінійна. Розум міцний, гострий.
Моральність: Любов рідко може бути жертовною, скоріше - навпаки. Поволі і непомітно вона змушує інших служити їй. У відносинах з батьками уважна і доброзичлива, але їй не вистачає душевної теплоти. Доброта її трохи поверхнева, так як не є внутрішньо вистражданим почуттям.
Здоров'я: Любов схильна до стресів. Перенесені стреси роблять її більш поступливою.
Сексуальність: Любов зовні чарівна, грайлива, кокетлива. Від любові може втратити розум. Як правило, Любов - однолюбка. Але їй не дуже щастить, якщо вона все серце віддає комусь. Краще любити в міру, але цього Любов не може. Успіх її у чоловіків явний, повсюдний і безсумнівний. Незважаючи на високу сексуальність, в інтимних відносинах Любов таки зберігає помітну стриманість. Нестачі в шанувальників вона не відчуває. Це істотно ускладнює їй безпомилковий вибір. Вона трохи легковажна, ранима, сама потребує ласки.
Любов всюди привносить неповторний шарм і витонченість.
Шлюб: Любов в житті не завжди щаслива. Домашня робота у неї не викликає ентузіазму. Дітей виховує в строгості, тому вони ближче до батька, ніж до матері. Перший шлюб часто буває невдалим. Але Любов на самоті залишається недовго.
Сприятливі союзи: з Олексієм, Олександром, Віктором, Геннадієм, Глібом, Костянтином або Юрієм.
Несприятливі союзи: з Борисом, Ігорем та Станіславом.
Захоплення: Любов рано починає відвідувати салони краси і ательє мод. Може досягти високих результатів у спорті. Цікавиться окультними науками і навіть намагається лікувати своїх близьких нетрадиційними методами.
Поле діяльності: Сфера діяльності Любові багатогранна: політика і медицина, мистецтво і наука. Однак вона намагається отримати професію, не пов'язану з великою відповідальністю в прийнятті рішень. Найбільше їй підходять спеціальності косметолога, архівіста, фармацевта, бухгалтера, маляра, кухаря, вчителя, лікаря, програміста, бібліотекаря.
Любов, народжена в літні та весняні місяці, наділена артистичністю і свободою спілкування з людьми.
Бізнес: Любов з великою охотою працює, в її руках всі спирається. Любить показати себе - у справі, розмові, суперечці. Вона іноді досягає великих професійних успіхів в техніці і на виробництві, тобто у традиційно чоловічих сферах. З Любов'ю надійно в екстремальних ситуаціях. Вона легко перебудовується і ніколи не сумує.
Знаменитості: Казарновська, Козирєва, Ковалевська, льодів, Орлова, Ростова, Соколова, Соловцова, Успенська, Шевцова.
З історії: На частку Любові Євгенівни Білозерської (1895-1987) випала яскрава доля. Вона володіла неабиякими здібностями - срібним голосом, літературним обдаруванням, непогано малювала. Все життя була оточена цікавими і яскравими людьми. У 1914 г. під час Першої світової війни вона, як справжня патріотка, закінчує курси медсестер і бере найактивнішу участь в організації благодійних госпіталів, самозабутньо доглядаючи за пораненими. Виходить заміж за відомого літератора І. Василевського. Доля закидає їх в Константинополь, потім у Париж, пізніше - в Берлін. Приїхавши до Москви, вони розлучаються. Випадково познайомившись з Михайлом Опанасовичем Булгаковим, вона незабаром виходить за нього заміж.
Любов Євгенівна дуже цінувала посвята їй роману «Біла гвардія», як знак любові і поваги автора. На його столі завжди знаходився портрет дружини. Михайло Опанасович посилено працював, і йому часто допомагала Любов Євгенівна. При написанні п'єси «Мольєр» вона дуже багато перекладала з французької. На першому машинописному примірнику цього твору, підготовленого до друку, стояло посвята Л. Булгакової-Білозерської. Однак у 1932 р. вони розійшлися. Проте Михайло Булгаков часто дзвонив своїй колишній дружині, бував у неї. На збірці «Дьяволиада» він залишив такий автограф: «Моєму другові, світлого хлопцю, Любочці ...»