Значення, походження: Ім'я Маргарита (разг. Рита) походить від латинського і грецького слів «Маргарита» - перлина, перламутр.
Ім'я хороше, але холодну. Багатоударна (МАР-ГАР-) і спрямована (-ІТА) вібрація цього імені розгортає і одночасно як би контролює напір своєї енергії. Відчуття могутності й таємної сили імені йде з далекого минулого, а не навіяно романом М. Булгакова.
У містах це ім'я зустрічається порівняно часто, а на селі майже невідомо.
Іменини: 30 липня, 15 грудня
Зодіак імені: Риби.
Планета: Венера.
Колір імені: Ліловий, пурпурний, поєднання рудого з синьо-малиновим.
Камінь-талісман: Перли.
Рослина: Сосна, маргаритка.
Тварина: Молюск-жемчужница.
Основні риси: Чесність, безкорисливість, милосердя.
Тип: Мрійлива, ніжна, загадкова.
Ім'я та характер: Маргарита дуже прямолінійна і категорична. До власного імені їй іноді доводиться дотягуватися, так як вона може виявитися не такою вже глибокою і самобутньою. З людьми ладнає погано. Вона не звикла під когось підлаштовуватися і відрізняється крайньою замкнутістю. Хоча звучання імені створює образ багатопланового і багатозначного характеру, який спирається на силу логіки і широту аналізу. У Маргарити легкий характер для рідних і друзів і важкий - для себе. Рита з дитинства відрізняється самостійністю й має своє судження по будь-якого питання. Подорослішавши, вона намагається стримувати свої емоції, щоб не виглядати грубої і не доводити справу до конфлікту. Але кілька ексцентрична Маргарита абсолютно не егоїстична. Якщо вона в юності пережила першу любов, то це хвилююче почуття пам'ятатиме все життя.
Психіка: В цьому імені відчувається енергійність, емоційна експансія, якою править розум, і яскрава визначеність своїх бажань.
Маргарита примхлива. Внутрішня непевність робить її не дуже надійним товаришем.
Інтуїція: Маргарита чутлива. У глибині душі вважає, що ніхто з чоловіків не здатний стати їй гідним партнером.
Інтелект: Маргарита розумна, кмітлива і вельми спритна. У неї прекрасне логічне мислення. Може досягти успіху в шахах.
Моральність: При необхідності Маргарита може надати допомогу. Вона волелюбна і незалежна. Особисте життя будує так, як вважає за потрібне, не дотримуючись загальноприйнятих норм. Невдачі переживає надзвичайно гостро, впадаючи в депресію. Близьких подруг у неї немає.
Здоров'я: Маргарита багато часу віддає спорту.
Сексуальність: Маргарита нетерпляча й чуттєва, любить чоловіче товариство. Обожнює сварити своїх шанувальників. Віддає перевагу відмовитися від предмета свого захоплення, якщо не може отримати все відразу. Примудряється добитися успіху і в коханні, і в сексі. Віддає перевагу фізично сильних чоловіків. Їй доставляє особливе задоволення повелівати ними в ліжку. У сексі вона відверта. Їй властиві сильні емоції, бурхливі захоплення. Здатна довести чоловіка до екстазу, ввести його у світ незабутніх сексуальних відчуттів. Віддає перевагу розкритися в сексі у всьому своєму блиску. Її чоловіка - Геннадій Едуард Семен Михайло Сергій, Петро і Дмитро. Підвищеною сексуальністю відрізняється Маргарита Степанівна.
Шлюб: Маргарита вельми дорожить своєю незалежністю. Домашнє господарство - не її стихія, однак по натхненню вона здатна потрясти своєю гостинністю. Може вийти заміж за першого вподобаного чоловіка, а потім випробувати серйозне розчарування. Щоб уникнути пересудів, може вийти заміж вдруге. Чоловікові дає привід для ревнощів. До дітей відноситься дбайливо.
Сприятливі союзи: з Аркадієм, Геннадієм, Веніаміном, Всеволодом або Едуардом.
Несприятливі союзи: з Віталієм, Володимиром, Іваном та Кирилом.
Захоплення: Маргарита жваво цікавиться еротичної літературою, любить поговорити з чоловіками про секс. Захоплюється математикою, біологією.
Поле діяльності: Маргарита часто обирає професію вчителя та інженера.
Бізнес: Робота для Маргарити - просто добування засобів до існування. Важко відшукати рід діяльності, який би її захопив і потягнув. Однак може стати непоганим керівником, так як ставиться до практичним людям.
Знаменитості: Піліхіна, Терехова, Ескін.
З історії: Маргарита Михайлівна Тучкова, уроджена Наришкіна, згодом - черниця Ме-ланія (1781 -1852). Великою любов'ю і щастям її житті був Олександр Тучков: за ним вона була другим шлюбом. Тучков загинув в Бородінській битві. Дружина кілька днів і ночей намагалася відшукати його труп серед сотень тисяч убитих, чиї тіла встеляли полі честі. Після безплідних пошуків вона звернулася до Олександра I за дозволом побудувати на місці битви церква. У 1820 г. храм освятили. У 1838 г. після раптової смерті єдиного сина Маргарита Михайлівна прийняла постриг в заснованому нею Спасо-Бородінському монастирі, привлекавшем безліч людей для поклоніння праху захисників вітчизни.