Давньоєврейське богоподібна, божественна. Жіноча форма чоловічого імені Михайло. Все життя цих жінок проходить в прагненні примирити або хоча б врівноважити дві схильності свого характеру - Желен домогтися життєвого успіху і нерішучість, навіть боязкість. Тільки осінні жінки володіють таким необхідним для досягнення поставленої мети якістю як наполегливість, та й то воно частіше набуває форму впертості.
Михайлина надзвичайно трудолюбива і компенсує цим недолік інтелектуальних здібностей, хоча часом здається, що в ній набагато більше інтелекту, ніж вона його демонструє. Можливо, їй просто вигідніше прикинутися простачкою, а самої, немов маріонеток, смикати людей за мотузочки.
Михайлина - м'яка, добросерда жінка, кілька сентиментальна. Любить читати жалісливі романи про любов, може проливати сльози над серцевими стражданнями героїв. Вона скромна, не любить звертати на себе увагу, зговірливість. У сім'ї роль лідера охоче поступається чоловікові. Не дуже товариська, але гостинна. У великому суспільстві втрачається, не вміє підтримувати невимушений світський розмову. Найбільших успіхів у кар'єрі досягають зимові жінки - вони здібніші і рішучіше інших. У масі ж своїй Михайлини хоч і здатні, але зірок з неба не хапають і командирами виробництва не стають. Працюють вихователями в дитячих садах, кравчинями, продавцями, медсестрами.