Значення імені «Катерина»

«Найбільш близьке до Миколи жіноче доповнення його є ім'я Катерина ... Ім'я Катерина має в корені своєму значення чистоти, незаплямованості.

Катерина силою свого імені займає таке місце в суспільстві, що неминуче служить предметом уваги ... Катерина вважає обов'язком своїм бути можливо красивою, можливо розумною, можливо величної, а головне - бездоганною, бездоганною і благородною ».

П.

Флоренський

Походження: Ім'я Катерина (разг. Катерина) походить від грецького слова «катаріос» - чистий, невинний. Того ж кореня слово катарсис »- очищення. У традиції Заходу початкове «е» скрізь відсутній: Катерина, Катарин, Кетрін. У католиків існує навіть чоловіче ім'я Катерін. Ім'я Катерина означає чиста, непорочна, істинна. Люто-проникливе звучання цього імені створює картину динамічного і потужного розкриття сил. Подібно гуркоту грому і потужним струменям дощу, воно описує натуру, націлену на яскраве самовиявлення, звитяжну, орієнтовану на пристрасні стосунки.

Значення: В цьому імені багато не дуже яскраво виражених позитивних ознак. У минулому столітті ім'я (Катя, Катерина) було дуже популярним. З'явилися навіть прозивні найменування: катя - лялька, задати Катю - відшмагати, Катерина - багатіти, наживатися (очевидно тому, що «Катенька» називалися купюри в сто рублів з портретом Катерини II - великі на ті часи гроші). У наш час за поширеністю це ім'я знаходиться в кінці першої десятки. Воно вдвічі частіше вживається в містах, ніж на селі.

Іменини: 5 лютого, 20 вересня, 7 грудня, 17 грудня

Зодіак імені: Стрілець.

Планета: Юпітер.

Колір імені: Синій, червоний, холодний зелений, поєднання насичених синьо-зеленого і червоно-коричневого.

Камінь-талісман: Хризоліт.

Рослина: Кедр, лотос, полуниця.

Тварина: Терміт, лебідь.

Основні риси: Високий рівень інтелекту.

Тип: легкозбудливою нервовий холерик. Швидко виходить з себе. Справляє враження жінки «з претензією». «Народна дворянка».

Ім'я та характер: Катерина дуже імпульсивна, самолюбні і важко переносить чиєсь перевагу. Вона внутрішньо стурбована якоюсь своєю міфічною неповноцінністю і в усьому намагається перевершити інших. Це фантазерка, у неї добре розвинена уява. У дружбі і любові вона шукає насамперед надійності, можливості набути впевненості в собі і душевну рівновагу. Надійний і світла людина. В уявленні більшості людей Катерина викликає асоціації з «царським» ім'ям, з величавістю і владністю. Але в житті такі жінки найчастіше нічого спільного з таким поданням не мають. Самолюбні, прагне бути кращою в класі і намагається спілкуватися тільки з «обраними». Її природна рішучість - від талановитості, розумної ощадливості і марнотратною щедрості. Розраховуючи лише на свої сили, вона нерідко нехтує оточуючими, хоча сама не володіє могутністю, що дозволяє їй вирішити всі проблеми. Зміни у долі, бідність і багатство сприймає спокійно, її реакція уравновешенна і стримана. Недурна, велично спокійна, часом добра, що має досить смаку і такту. Інтелігентна і дає відчути це оточуючим. Зайве суб'єктивна, схильна все приймати на себе. У неї достатньо важкий характер, але живе вона цікавим і насиченим життям. Відсутня душевна тонкість.

Психіка: Це жінка гарного настрою. Її темперамент часто можна визначити як флегматичний.

Інтуїція: Повністю заглушена розумовим аспектом її особистості.

Інтелект: Вважає себе дуже розумною.

Моральність: Залежить від оточення і обставин.

Здоров'я: Хитка, сильно залежить від психіки. Нервова система нестабільна.

Катерина швидко стомлюється. Їй необхідні тривалий сон і відпочинок.

Сексуальність: Носить маску байдужості, її важко схвилювати. Свого майбутнього партнера настоль ко ідеалізує, що зустріти такого стає проблематичним. Має підвищену сексуальну збудливістю. Чутлива, чуйна і жіночна. Незадоволена Катерина неспокійна, дратівлива, навіть зла. Пристрасною натурою назвати її не можна, швидше за все вона - «прохолодна». Катерині підходять Володимир Борис, Степан, Ігор Сергій, Анатолій Семен Петро ​​Віталій і Антон. Особливою сексуальністю володіє Катерина Едуардівна.

Шлюб: Біля Катерини постійно перебуває багато шанувальників, вона не обійдена чоловічою увагою, але заміж довго не виходить, шукає людину, близького їй по психологічному складі. Почуття проявляє дуже помірно. У сім'ї стає хорошою господинею і турботливою матір'ю. Сили волі їй вистачає для вирішення щоденних побутових і сімейних проблем, а більш важке завдання цілком може загнати її в глухий кут. Турботлива, але глибокої прихильності, як правило, ні до кого не відчуває.

Сприятливі союзи: з Антоном, Віталієм, Денисом, Петром, Павлом, Семеном.

Несприятливі союзи: з Віктором, Кирилом, Миколою, Філіпом, Яковом.

Захоплення: Любить видовища та розваги, але нічому самозабутньо не віддали.

Поле діяльності: Чи не відчуває особливої ​​потреби в роботі, хоча справляє враження діяльної людини. Їй не вистачає витримки. Часто вона намагається зловити відразу двох зайців. Особливої ​​переваги якій-небудь професії не віддає. З таких жінок виходять непогані журналісти та рекламні агенти.

Бізнес: Катерина добре справляється з роботою в будь-якому виді діяльності. Може досягти помітних успіхів у роботі, добросовісна і посидюща. Але навряд чи вона внесе щось нове або здивує незвичністю поведінки.

Знаменитості: Андрєєва, Голіцина, Гордєєва, Зелена (Ріна Зелена), Корчагіна-Александровська, Максимова, Медічі, Савінова, Семенова, Уфімцева, Фурцева, Шавріна, Шевельова.

З історії: Катерина I (березня Скавронская).

Катерина II - імператриця Російська, що правила в 1762-1796 рр.. , Німецька принцеса Софія Фредеріка Августа Анхальт-Цербстська. Вона була «філософом на троні», представницею школи «освічених деспотів», настільки численною в той час у Європі. У Катерини було дивовижне вміння пристосовуватися до обставин. Вона володіла сильним характером, вміла розуміти людей і впливати на них. Смілива і відважна, вона ніколи не втрачала присутності духу. Була дуже працелюбна. Славолюбство - основна риса її характеру і стимул діяльності, хоча вона дійсно дорожила величчю і блиском Росії, а тому і заслужила в історії титул - Катерина Велика.