Сонник «Слово»

Психоаналітичний сонник В. Самохвалова

Слова, фрази, пропозиції, використовувані в снах, поетичному, літературній творчості, часто мають відношення до фактично сказаному конкретними людьми, інколи вони є метафорами цих персон. За фігурою, яка їх вимовила уві сні, може бути інша, яка їх вимовила в повсякденному житті. Так само за героєм поетичного або літературного твору може стояти конкретна людина з оточення індивіда. Застереження, попередження, погрози. Совість індивіда.

Якщо слова не були розчути і досить зрозумілі. Невдача індивіда в розумінні чогось або його небажання розуміти. Поради. Може символізувати спосіб або спроби перекласти відповідальність на когось.

Якщо рада дає сам індивід. Це вказує на його справжню позицію. Заборонені слова. Сильне бажання робити те, що заборонено. Перебранка. Внутрішній конфлікт. Протест. Прагнення зберегти автентичність, захистити свої принципи. Дружина (чоловік), сваряться (ійся) з подругою (другом). Потяг до подруги (друга) або твердження дружини (чоловіка). Доповідь. Бажання очистити совість. Докір. Самоупрек, гріх. Голос. Що наказує голос, але при цьому індивід не бачить мовця:

Мудрий старець. Понад Я. Спокійний голос. Голос совісті.