Тлумачення сну «Ув'язнення»

Сонник Лоффа

Одним з цікавих подій, які трапляються з людиною уві сні, є знаходження в пастці, в ув'язненні. З одного боку, для деяких це причина тривоги, з іншого - позитивний аспект ув'язнення - це відносна відокремленість і захищеність від небезпек вороже налаштованого світу по той бік темниці. Проте зазвичай безпеку ігнорується під впливом одержимості людей жагою свободи.

У всіх снах, де фігурує перебування в пастці, є деякий натяк на самоаналіз. Згадайте, що говорить старе прислів'я:

«Куди б ти не йшов, візьми з собою себе». Нездатність зробити втечу уві сні може служити вказівкою на відсутність здатності досягти чогось найбажанішого. Тлумачачи сни такого роду, корисно озброїтися теорією про первинну індивідуальності Юнга.

Ув'язнення може трактуватися або як відсутність вибору, або як його надлишок. Відсутність вибору очевидно, коли уві сні сплячий знаходився в однокімнатній тісній камері, надлишок вибору - у багатокімнатних особняку, в якому відсутні виходи. Як різновид - вам не вдається знайти вихід, в якому б напрямку ви не пішли. Таке сновидіння може говорити про те, що при всій великій кількості варіантів єдино ефективний для досягнення бажаних для вас нових свобод і можливостей просто відсутня.

Найчастіше шлях до виходу з ув'язнення зашифрований в особистостях людей, поневільників вас, або місцезнаходження темниці. Щоб витлумачити сновидіння точніше, згадайте, може, у зовнішності ваших охоронців ви зможете когось дізнатися, пригадаєте оформлення будинку, а також те, чому вам хотілося звідти втекти. Можливо, вам було дискомфортно через небажання виконувати чужі накази або ви в стінах відчували якусь реальну загрозу.

Призначенням одних будівель-пасток є забезпечення безпеки, інших - кара за провини. Згадайте, в якому довелося перебувати вам. Поміркуйте, які після пробудження у вас залишилися відчуття по відношенню до місця, у сні є для вас безпечним укриттям і не містити нічого таємничого.