Сонник «Блакитні»

Сонник Данилової

Сприймані в якості відхилень від прийнятих у суспільстві норм, блакитні, будучи у сні, символізують гостру форму неприйняття вами елементів дійсності. Дане сновидіння свідчить про високий ступінь вашої напруженості у відношенні з оточуючими.

Якщо ви не будете виходити з душевної рівноваги, настрій і самопочуття стануть набагато краще. Ваші конфліктні відносини з оточуючими вже перейшли певну межу і загрожують досить відчутними наслідками, тому спробуйте заспокоїтися. Навіть якщо, за висловом Шекспіра, "прогнило щось у Датському королівстві", не намагайтеся переламати ситуацію:

Дійте таємно, уникаючи прямих лобових зіткнень.

Якщо вам приснилося, що ви блакитний, сон означає наступне. Кожній людині почасти властиво роздвоєння особистості, яке виражається в тому, що дуже часто в глибині душі ви зовсім інший, ніж уявляєте себе оточуючим. Така подвійність може бути з тяжкими наслідками для вашої психіки. Придушення душевних поривів не проходить безслідно:

Будучи пригніченими, вони переходять у сферу несвідомого, звідки часом дають про себе знати в снах і (в гіршому випадку) в неврозах. Надіта вами маска заважає жити, призводить до того, що реальність і ілюзія змішуються, і ви вже не в змозі відрізнити правду від брехні в собі і в інших. Відносини вдома і на роботі день від дня стають все складніше і напруженіше. Ви остаточно заплуталися в лабіринті побутових ситуацій. Зняти вантаж зі своєї душі можна, зірвавши з себе маску, що приховує ваші щирі почуття та емоції. Зробивши це, ви, як міфічна птиця Фенікс, знову відродитися з попелу небуття, в яке самі себе повергли. Гармонійне існування свідомого і несвідомого, яке є метою усієї психоаналітичної практики, немислимо без щирого бажання людини пізнати себе. Але якщо сон повідомляє вам через свою символіку про неможливість продовжувати носити личину, слід прислухатися до голосу, що виходить з іншої сторони душевного світу. Цікаво, що прикметник "блакитний" має сексуальний підтекст тільки в російській мові, в той час як, наприклад, для англійців і американців гомосексуалізм позначається словом "gаy", тобто "веселий", а для французів - словом "pedal".