Сонник «Ще раз про запис сновидінь»

Сонник для закоханих

Як найефективніше запам'ятовувати сни? Навчившись фіксувати сновидіння в пам'яті, можна застосовувати досвід, отриманий під час сну, в своєму повсякденному житті. Необхідно запам'ятовувати кожне сновидіння, навіть якщо воно здається малоцікавим, адже і в самому нудному сні може таїтися відповіді на мучать питання.

Коли ми прокидаємося, спогади, як правило, сумбурні і малозрозумілі. Багато символи забуваються, а загублені з пам'яті події, як вже було сказано, представляють величезну важливість - без них сон неповний і навіть може спотворюватися. Іншими словами, втративши деякі образи, що приснилися вам, ви ризикуєте витлумачити свій сон неправильно.

Отже, ми знову підійшли до питання про важливість запису сновидінь. Фіксувати сни на папері треба ще й для того, щоб простежити, які образи мають тенденцію повторюватися. Можливо, ви помітите, що протягом кількох ночей вам сняться одні і ті ж події або символи. Це може свідчити про те, що ваша підсвідомість наполегливо намагається донести до вас ту чи іншу інформацію. Завдяки практиці ви зможете домогтися найбільш повного викладу своїх снів і вже через кілька місяців помітите, що ваші записи стають більш повними, емоційно багатими і насиченими. Це допоможе вам краще розібратися в собі, зрозуміти свої почуття і проблеми, що піклуються вас.

Якщо ж ви закохані і вас мучить питання, взаємно Чи це, сни також здатні допомогти. Не дивуйтеся:

Підсвідомо ми відчуваємо, як ставиться до нас та чи інша людина, однак розібратися допомогою логічного мислення в цьому не можемо. Людям з розвиненою інтуїцією легше, вони отримують підсвідоме попередження, що допомагає їм уникнути помилок. Ті ж, хто володіє не дуже вираженим «шостим почуттям», не можуть відразу зрозуміти, чи закоханий у них той чи інший людина. Денні переживання перетворюються в сновидіння, до яких домішуються ще й підсвідомі відчуття. Тому правильний аналіз снів допоможе вам зрозуміти почуття інших людей, у тому числі і людини, що цікавить вас.

Отже, якщо ви відчуваєте себе здатним описати сон, приснився вам, можете приступати до ведення щоденника сновидінь. Про те, як це робити найкраще, ми і розповімо в даній главі.

Найголовніше — це налаштувати себе на запам'ятовування снів перед тим, як лягти спати. Ви можете навіть придумати свій власний ритуал відходу до сну, завдяки якому сон краще запам'ятається. Наприклад, перед сном можна рахувати до десяти (або іншого числа), подумки переконуючи себе, що ви запам'ятаєте все, що вам присниться.

Найкраще працює пам'ять на сновидіння після пробудження.

Якщо ви встаєте не по будильнику, то пробудження відбувається після закінчення фази швидкого сну, коли ви бачите сни. Ранковий сон найдовший, його тривалість становить приблизно 30-40 хвилин. Це сновидіння ми і пам'ятаємо після пробудження.

Складніша справа з тими, хто змушений вдаватися до допомоги будильника.

Якщо сон переривається не з вашої волі, то цілком можливо, що ваш сон перерветься і ви не зможете згадати його. Цілком імовірно, що окремі шматочки відновити в пам'яті все ж таки вдасться, однак цілісність сну буде порушена і багато образи загублені. Крім того, існує ймовірність втратити спогад про сон через думки про проблеми та майбутні справах, що виникають відразу після пробудження. Тому першим завданням є навчитися прокидатися самому, без стороннього втручання, а прокинувшись, налаштовувати себе на спогад про сон, а не думати про те, що потрібно зробити сьогодні. Можливо, це здасться вам нездійсненним, але спробуйте спочатку потренуватися у вихідні дні, під час відпустки або канікул. У цьому випадку ви не будете постійно боятися проспати і виробите найбільш зручний для вас спосіб пробудження. Прокидаючись в певний час, ви зможете оглядати свій сон до кінця, і він, таким чином, буде завершуватися природним шляхом.

Прокинувшись, не поспішаєте відразу вставати. Полежіть без рухів, почекайте, поки зможете відновити в пам'яті всі події вашого сновидіння. Не думайте про денні турботи, роботі, навчанні. Сконцентруйтеся на згадуванні свого сну.

Дуже важливим є створення оптимальної обстановки у вашій кімнаті - приміщення, де ви спите, має завжди добре провітрюватися, температуру слід підтримувати комфортну.

Якщо вам занадто холодно або жарко, це може перешкодити хорошому засипанню, і дуже ймовірно, що в несприятливій обстановці вас будуть мучити кошмари. Необхідно також обмежити надходження в кімнату звукових подразників - шуму, голосів з вулиці, гуркоту автомобілів і т. Вас ніщо не повинно відволікати від сновидінь.

Відповідна обстановка допомагає згадати сни, які вам снилися, адже якщо в кімнаті тихо, ніщо не відволікає, то ви повністю зосереджені на своїх власних відчуттях і емоціях, пережитих уві сні.

Згадувати сон можна як в прямому порядку (якщо ви добре запам'ятали його і можете відтворити ясно і повно), так і в зворотному, коли ви чітко пам'ятаєте кінцівку сну і вам легше відтворювати сновидіння «задом наперед».

Якщо ж ви найкраще запам'ятали епізод у середині сну, то спочатку опишіть його, потім поверніться до початку сну, а потім, згадавши яскравий фрагмент, рухайтеся від нього до кінця.

Якщо ж ви, прокинувшись, пам'ятайте тільки, що бачили якийсь сон, а згадати його, як не намагаєтеся, не виходить, полежіть кілька хвилин без руху.

Якщо ви як і раніше не можете відтворити в пам'яті своє сновидіння, відверніться від спогадів і подумки перейдіть на що-небудь інше. Подумайте про своїх родичів, близьких, друзів, знайомих, згадайте небудь деталі, що стосуються їх. Відтворіть в пам'яті останні зустрічі, бесіди, розмови. Цілком можливо, вам здасться, що те чи інше подія, пов'язана з цими людьми, вам знайоме. Бути може, ця подія ви і бачили в своєму сні. Сконцентруйтеся на спогаді, співвіднесіть його зі своїм сном. Ймовірно, це допоможе вам відновити деталі свого сновидіння. Прив'язуючи одні образи до інших, ви зможете вибудувати в пам'яті всі події, що відбуваються у вашому сні.

Ще раз нагадаємо:

Відкривши очі, ні в якому разі не підскакує відразу з ліжка. Швидко помінявши положення, в якому ви спали, ви ризикуєте порушити всі спогади про сновидінні. Лежачи, ви можете краще згадати сон. А якщо відтворити в пам'яті деталі не виходить, просто змініть позу, в якій спали. Приміром, перекиньтеся на бік або живіт і знову спробуйте згадати, що вам снилося. Цілком можливо, що в іншому положенні ви зможете відтворити в пам'яті свій сон. Деякі сновидіння згадуються тільки якщо людина ляже так, як лежав тоді, коли вони йому снилися.

Іноді спогад про сновидінні приходить у найнесподіваніший момент. Приміром, днем, працюючи за комп'ютером, ви раптом ловите себе на тому, що вам згадався уривок з сну, який ви бачили вночі. У цьому випадку не варто проганяти спогад.

Якщо під рукою є ручка і папір, як можна швидше запишіть свій сон. Не сподівайтеся, що зможете згадати сновидіння пізніше, подібні спогади довго в голові не затримуються і тануть, подібно ранковому туману під сонячними променями.

Якщо потім вам щось і вдасться згадати, то в перекрученому вигляді і розпливчасто, а не так ясно, як в «невідповідний» час, коли вам не вдалося зафіксувати сон на папері.

Однак найкращим часом для запису є перші хвилини після пробудження, коли ви відновили в голові події сну і готові записати приснилося. Людина пам'ятає свій сон тільки безпосередньо в момент пробудження, потім спогад згладжується і все побачене забувається.

Якщо ж людині снився кошмар, запис може виявитись непотрібною - погані сни, що надають такий сильний вплив на психіку, запам'ятовуються набагато краще, ніж звичайні, і перед людиною швидше виникає завдання забути кошмарне сновидіння, ніж запам'ятати його.

Важливою умовою успішної роботи зі сновидіннями є систематичні тренування. Робіть записи в щоденнику сновидінь щодня - і ви зможете виробити у себе здатність повно і точно описувати приснилися сни. Згадувати сон найкраще із закритими очима, так картини сновидіння промайнуть перед вашим внутрішнім зором і ви зможете пригадати те, що раніше не вдавалося.

У якому порядку треба записувати сон?

Якщо сновидіння незвичайне, то спочатку записується все саме нестандартне, а вже потім обставини, при яких дана подія відбувалося. Наприклад, якщо вам приснилося, що ви розглядаєте картину або читаєте книгу, спочатку запишіть зміст книжки або сюжет картини, а потім як ви побачили картину, де знайшли книгу і т.

Завжди відзначайте, якщо сюжет сну повторюється. Над цим варто поміркувати, адже сни сняться по декілька разів невипадково, зазвичай вони про щось попереджають або сигналізують. Корисно своїх снів, а також самим яскравим і нестандартним сюжетам давати точні і повно характеризують назви, тоді ви зможете згодом фіксувати найбільш важливі та істотні моменти своїх сновидінь, уникаючи зайвих і непотрібних деталей.

Аналізуючи сон, важливо шукати зв'язок з реальними подіями, які сталися або повинні будуть відбутися. У цьому випадку ви зможете повніше зрозуміти свої власні переживання та емоції. Як правило, сни гірше запам'ятовують люди, не схильні проявляти відкрито свої емоції та почуття, замкнуті і нетовариські. Їм важче відтворити сновидіння, тому що вони захищають себе від переживань. Ті ж, хто добре запам'ятовує сни, більш відкриті і схильні до самоаналізу. У справжньому житті їм властиві жива уява, творча фантазія і здатність до запам'ятовування, тому вони бачать барвисті і яскраві кольорові сни. Закохані також добре запам'ятовують сновидіння, оскільки відчувають сильні почуття і їх переживання яскравіше, ніж в інших людей.

Що стосується статевої приналежності, то жінки володіють кращою здатністю запам'ятовувати сни, ніж чоловіки. Можливо, це пояснюється тим, що представниці прекрасної половини людства набагато емоційніше, ніж сильна половина.

Для жінок головне - почуття, тоді як чоловіки найчастіше націлені на успішну кар'єру, матеріальне благополуччя, честолюбне досягнення цілей. Тому жінки цікавляться тлумаченням снів більше, ніж чоловіки, які вважають всілякі сонники дурістю і недолугим проведенням часу. Крім того, прокидаючись, чоловіки швидше переходять до реального життя, тоді як жінкам властиво ще деякий час блукати в лабіринті своїх переживань у снах. Багато що залежить і від способу життя людини.

Якщо кожен день доводиться схоплюватися спозаранку і гарячково збиратися, щоб не спізнитися на роботу, часу на згадування сну не залишається. Але і з таким режимом дня можна знайти спосіб аналізувати сновидіння, треба тільки визначити час, пробудження в яке найкраще дозволяє відтворювати в пам'яті побачене вночі.

Якщо сни займають у вашому житті важливе місце, ви не будете посилатися на відсутність часу для їх запису. Як кажуть, хто хоче, той шукає спосіб, а хто не хоче - вишукує причини. На користь запам'ятовування снів говорить те, що в результаті не тільки поліпшується пам'ять, підвищуються творчі здібності людини, але, як не дивно, поліпшується і загальний стан його здоров'я. Сни мають міцний зв'язок з реальним життям, і людина, яка може контролювати свої сновидіння, боротися з труднощами, що виникають у момент сну, може справлятися із справжніми, дійсними проблемами. Додатково до всього, у нього розвивається інтуїція і, аналізуючи сни, він може уникнути багатьох помилок у реальному житті.