Сновидіння, в якому на екрані ви можете споглядати себе власною персоною, породжує в душі суперечливі почуття, оскільки ви одночасно перебуваєте в двох іпостасях - актора і глядача. У якихось випадках сама логіка сновидінь вказує на те, що це саме ви приймаєте участь в кінофільмі;
В інших випадках до такого висновку вона вас просто підводить. Іноді в сновидіннях відбуваються події, які поповнюють наш життєвий багаж Досвід поза тілом.
І в тих, і в інших випадках має місце відчуття дереалізації всього, що відбувається в кінострічці, і на це є кілька причин. Одна з них - це зменшення психологічної хворобливості сну. Оскільки ви бачите сон про самих себе, то у вас є можливість, навіть перебуваючи в підсвідомому стані, зміцнити механізм захисту, відзначивши для себе, що це всього лише сон. З іншого боку, вам хочеться дати подіям об'єктивну оцінку. Інтуїція вимагає самоаналізу, а той, в свою чергу, потребує здатності розгледіти влада, яка є у вас в дійсності, побачити чинені вами дії. За допомогою кінофільму влада і дії стають більш очевидними.
З іншого ж точки зору, сон, в якому ви брали участь в кінофільмі, - це не більше ніж просте виконання бажань.
Подумайте, чи виглядає власне життя до такої міри хорошою або ж, навпаки, поганий, що вам періодично приходить в голову думка «Та коли ж закінчиться цей сон?».
Якщо такі почуття мають місце в реальному житті, то це може спричинити дереалізація з точки зору сприйняття сновидінь.