Не менш важливим є вміння грамотно розповісти побачений сон. Часто ми стикаємося з тим, що співрозмовник, намагаючись розповісти нам про якомусь фільмі чи переказуючи книгу, настільки плутається у своїх думках, що розповідь виходить безглуздим і незв'язних. Тому ми не можемо не тільки перейнятися позитивними емоціями по відношенню до книги чи фільму, але й зрозуміти оповідача. А що стосується снів, розповісти зрозуміло своє сновидіння можуть лише одиниці. У більшості людей розповідь виходить настільки безглуздим і незрозумілим, що інтерес у слухача пропадає.
Як тлумачити сни? З позиції звичайної логіки до цього заняття підходити не можна, так як сновидіння - це не події фільму або книги. Образи, що виникають у сні, не можна розглядати як реальні, і проблеми в снах - це не проблеми в звичайному житті. Часто ми не можемо зрозуміти, як співвіднести сон з буденними подіями.
Якщо знайомий або друг розповідає вам свій сон, спробуйте вислухати його до кінця.
Якщо ви маєте навик в тлумаченні снів, не перебивайте його, зрозумівши значення того чи іншого образу. Не дослухавши оповідача, ви ризикуєте зробити неправильні висновки. Розгадати сенс сновидіння за шаблоном не можна, адже розшифровка сну не обмежується сонниками, що допомагають визначити його значення. Не зайве буде послухати розповідь людини ще раз, тоді можуть прояснитися багато незрозумілі раніше деталі.
При тлумаченні снів велике значення мають емоції, які викликає сон, причому не тільки у який бачив його людини, але і у слухача. Тому, якщо хтось розповідає вам свій сон, стежте, які у вас при цьому виникають думки і почуття. Не настільки важливі слова співрозмовника, скільки ваші власні відчуття. Іноді ви можете відчути певну атмосферу сну, який вам розповідають. Оповідання краще вести таким чином, щоб події описувалися як би зараз, тоді як не можна краще досягається передача почуттів сновідящіе.