Сонник «По-видимому»

Загальний сонник

Символ має двоякий сенс. Зазвичай бик уособлює чоловічий принцип, солярну відроджується силу, присвячену всім небесним богам, а також плодючість, чоловіча продуктивна сила, царське походження. В інших випадках символізує землю і жіночу природну силу. Коли бик стає місячним, на ньому їздять богині місяця - Астарта і Європа, і він означає приборкання чоловічого і звіриного початку. Наїзник на бику чи бики, що везуть колісницю, є атрибутами солярного воїна, пов'язаного з небом, бурею і солярними божествами. Рев бика символізує грім, дощ і родючість. Будучи втіленням продуктивної чоловічої сили, бик асоціюється з родючими силами сонця, дощем, бурею, громом і блискавкою, отже, як з сухими, так і вологими стихіями. Небесні божества дуже часто виникають в образі бика, а богині зображуються з ним, як чоловіком. Жертвоприношення бика і тавроболія мають місце в богослужіннях Аттісу і Митрі, а також у стародавніх святкуваннях Нового Року. Бичача символіка - звичайна справа в шумерійські і семітських культах. Людинобиком - це зазвичай страж, що захищає або середину, або скарб, або якісь двері. Він охороняє від зла і зазвичай є апотропічним. Голова бика найважливіша частина, т. в ній міститься його життєвий принцип означає жертву і смерть. Заколювання бика на Новий Рік символізує смерть Зими і народження творить життєвої сили. В буддизмі Бик уособлює особистість, его і є атрибутом бога мертвих Ями, який іноді зображується з головою бика або буйвола. У кельтів боги-бики символізують силу і міць.

Для друїдів бик - це сонце, а корова - земля. У китайців бик вважається одним з тварин Дванадцяти Земних Гілок. У християнстві бик уособлює жорстоку силу і є емблемою св. Євстафія, замученого в мідному бику, і св. Тесли. У єгиптян бик Апіс був аватаром Озіріса "і другим життям і слугою Пта". Йому також поклонялися в формі Мневса або Мервера. Він був присвячений солярний богу Ра, який в образі небесного бика, щодня запліднював богиню неба Нут. Бог землі Піднебіння також був биком небесних богинь. Стегно бика вважалося фалічної ногою Сета, символізуючи родючість, силу і Північний Полюс. У греків бик вважався атрибутом Зевса, як небесного бога, а також Діоніса, який зображувався з рогами, а іноді і з головою бика, коли уособлював чоловічий принцип. Присвячений Посейдону, виночерпій якого в Ефесі були "бики". В якості вологою сили, бик був атрибутом Афродіти. У євреїв Ягве - це "бик Ізраїлю", отже, він представляв міць Яхве. У індусів є символом сили, швидкості, родючості, репродуктивної сили природи. Шива подорожує на бику Нандін, хранителе Заходу. Бик також є атрибутом Агні - "Биком Потужним" і формою Індри в його родючому аспекті. Бик символізує також життєве всеобнімающее подих Айдіті. Сила, що надається сомою, часто прирівнюється до сили бика. Рудра з'єднується з богинею-коровою. У іранців бик уособлює душу світу, а його продуктивні сили асоціюються з Місяцем і дощовими благодатними хмарами. Бик був першим створеним тваринам і першою твариною, убитим Аріманом. З бичачої душі відбулися суперечки всього створеного згодом. У мінойської культурі це Великий Бог. Бика приносили в жертву богу землі і землетрусів:

"Бикові зрадіє той, хто Землею потрясає" Гомер. У деяких культурах вважалося, що бик викликає землетрусу, піддягаючи землю рогами, і тоді все чують його рев. На Криті він, мабуть, являє репродуктивні сили природи. У мітраїзмі бик вважається солярним богом, а жертвопринесення бика було центральній церемонією в мітраїзмі. Також уособлює перемогу над звіриною природою людини і життя, що пройшла через смерть. Бик з левом є символом смерті. У Стародавньому Римі бик вважався атрибутом Юпітера, бога Небес, присвяченим Марсу, атрибутом Венери і Європи, як місячних божеств. Європа, як символ світанку, була пронесена по Небес солярним биком. У скандинавів бик - атрибут Тора і присвячений Фрее. У шумерів і семітів небесний бик орав глибоку борозну по небу. Раммана, Ашшур та Ад пекло їздили на биках і звалися "биками небесними". Мардук, або Меродах, ідентифікується з Гудібіром, "биком світла". Сонце, Енліль, або Енкі, - це "лютий бик неба і землі". Місячний бог Сін також приймає образ бика. Хітіті бог Сонця Тешуб приймає образ бика і є одним з аспектів Еа, як бога магії, і часто зображується в шумерському мистецтві як страж входу. Сірійський і фінікійський Ваал, або Бел, солярний бог родючості грунту і стад, символизировался биком. Аккадский "напрямний бик" починає зодіакальний рік. Крилаті бики уособлюють духів-хранителів. Зодіакальне значення бика - Телець є символом сонця і творчої сили весни.