Тлумачення сну «Я»

Психоаналітичний сонник В. Самохвалова

Самість. У російській трансляції "Весь Я". Тінь і Аніма / Анімус є тими частинами потенціалу індивіда, які ігноруються, в той же час основні характеристики особистості можуть бути реалізовані через Самість. Самість - архетип майбутнього, потенційний розвиток індивіда. Вона нагадує фігуру, звабливу з минулого, неодмінно того ж статі, що й індивід, але згодом що стає символ цілого, що включає в себе всі аспекти особистості, минуле і майбутнє, активне і пасивне, творче та рецептивної. Самість є вищим духовним єдністю людини, невідомим якістю людської натури з його богоподібним універсалізмом та здатністю розуміти оточуюче. Коли образи даного архетипу несподівано виникають у сновидіннях, вони, ймовірно, означають початок процесу становлення, ототожнюючи з чимось іншим, ніж наша повсякденна Самість.

Якщо образи архетипів проявляються в негативній, деструктивної формі, це може свідчити про те, що дані сили ігноруються. Існують чотири основні аспекти жіночої та чоловічої самості, і кожен відноситься до однієї з чотирьох функцій свідомості. Самість стає цілісною, коли всі ці різні аспекти розвиваються незалежно і в кінцевому підсумку інтегруються в межах кожного індивіда. Жіноча Самість. Кожна жінка - область втілення жіночої енергії бажань та інстинкту. Це архетип природи і життя, земного та еротичного. Існує чотири аспекти жіночого потенціалу, що відносяться до чотирьох функцій свідомості:

Мати (афект);

Принцеса (емоції);

Амазонка (інтелект);

Жриця (інтуїція).

Я к жіноча сфера компенсує чоловічі характеристики, так само і жіночність доповнює мужність. Жінкоподібний емоційний чоловік, що живе з амазонкоподобной жінкою, не така вже й рідкість. Перевагою такого чоловіка є те, що будь-яка соматична патологія у нього протікає більш сприятливо, що характерно в цілому для жінок в порівнянні з чоловіками. Чоловіча Самість. Є втіленням логіки, інтелекту, духу свідомості. В архаїчних спільнотах цей принцип менш розвинений, ніж у цивілізованих спільнотах. Так званий сучасна людина прагне до понад дискримінації, тоталітарності, швидко стає, володіючи владою, зайво критичним і несправедливим, моралізує і збивається зі шляху в суху інтелектуалізацію. Цей процес повторюється знову і знову в кожному наступному поколінні. У чоловічій Самості існує чотири основні аспекти реалізації, кожен з яких відноситься до однієї з чотирьох функцій свідомості:

Батько (афект);

Вічний Юнак (емоції);

Герой (інтелект);

Маг (інтуїція).

Сон на інших мовах: