Сонник «Якийсь»

Дворянський сонник Н. Грішиній

Якась істота, про який можна тільки сказати:

«якась людина» або «якийсь пан» - двійник з «чужим обличчям», що представляє певну частину твоєї особистості, особливо активну. Він у чорному костюмі - твій антипод, діючий на духовному плані;

В сірому невизначеному вбранні і з абсолютно невизначеним особою - антипод, діючий на душевному плані;

Хтось у картатому, строкатому, яскравому костюмі - антипод, активний на плані фізичного тіла, діючий через нього. Хтось із злим обличчям - «який вважає межа істини в тобі», з жахливими вухами - твоє я, замкнутий «у слуханні самого себе». З великим ротом, загрозливий проковтнути - я, вмісткому самого себе, замість того, щоб вміщати світ. З жахливим носом - щось в тілі, заперечливе тебе як особистість - я, заперечливе себе. Хтось з вухами рисі - ворог гармонії. У темних окулярах - твій страх взагалі, жах перед усім невідомим. Хтось «стрибучий» - страх глибини. Хтось з жахливим спотвореним обличчям - твоє я в минулому, образ, пов'язаний з попередніми втіленнями. Хтось без обличчя - твоє майбутнє я, твоя доля. В масці, з-під якої горять очі - твоє справжнє, сьогоднішнє я. Хтось на вежі - твій бодрствующий дух. На скелі, горе - твій антипод. На стіні - хранитель твого тіла. У підвалі або в колодязі - твої потаємні пригнічені волею пристрасті. Пан, що вилазить із землі, лазящий по стінах і стелі - твоє «місце я», то в тобі, що дозволяє бути різним з різними людьми, якась лярва або вампір, що має до тебе саме пряме відношення, що став частиною тебе. Дивний розпорядник - твоя доля, «карма». Людина з димлячої трубкою - двійник, що втілює сили твоєї уяви. Зловісний, дивний і відданий слуга - твоє тіло і тінь сатани в одній особі.

Якийсь піротехнік - твої афекти, пристрасті. Хтось, ловящий тебе з зав'язаними очима - твій страх перед суспільною думкою і правосуддям.