Першоелементи — дерево, вогонь, земля, метал, вода. Стихії - вітер, вологість, жар, сухість, холод. Емоції - не мають усвідомленого вираження. Органи - легені, нирки, печінка, серце, селезінка, жовчний міхур, сечовий міхур, тонка кишка, товста кишка, шлунок. Планети - Меркурій, Марс, Юпітер, Сатурн, Венера. У немовляти ще немає своїх напрацьованих світоглядом і поведінкою ритмів життя. Немовля живе неусвідомлено ритмами, успадкованими від батьків, і зовнішніми ритмами землі і Космосу, тому всі п'ять планет мають на дитину сильне, в порівнянні з дорослим, вплив. Дорослий потрапляє під таку залежність від чужих ритмів, тільки коли хворий і слабкий, а для дитини таке залежне, але комфортне годування і їжею і енергією є природним і єдино можливим. У процесі розвитку / зростання дитини відчуття замінюються усвідомленими почуттями - емоціями і перевіреними на практиці реакціями на навколишнє, підвищується здатність до зовнішньої ян-захисті звичайним самостійним відповідних діям. В ідеалі жорстка залежність дорослого від планет зникає, але він живе в узгодженому з ними ритмі - це здорова і довге життя. На практиці у дорослого (стадія статевої зрілості) відразу починаються порушення - відрив від ритму планет, залежні від планет органи працюють в неприродному для них від природи ритмі, що веде до хвороб і вторинної нездорової залежності від планет, коли органу небезпечно вплив саме керівної ним планети. Внутрішній ритм людини не може бути протиставлений глобальним ритмам землі і Космосу, якщо це трапляється, то веде до хвороби та знищення духу і тіла.
Бачити у сні колиску або немовляти, за народними прикметами багатьох націй, - до хвороби і нещасть. Ця прикмета як сон героя / героїні, широко використовувався в художній літературі. Люлька / ліжечко дитяча з дитиною або без дитини відноситься до ритму життя раннього дитинства:
Немовля без уособлення з конкретною дитиною - це стан надлишку внутрішніх сил інь при недоліку зовнішніх проявів ян.
Бачити у сні колиску порожню / з невідомим немовлям (він у споює тлумачення) - є пробудження пам'яті про необхідність узгодити свої ритми життя мікрокосмосу з ритмами Всесвіту. Свідомого бачення проблеми тут ще немає, але є необхідність змін, пам'ять намагається знайти загублене ланка. Стан дорослого в нещасті - це максимум зовнішніх проявів при повному виснаженні внутрішнього, що веде до депресії. У критичні моменти життя (хвороба, втрата сенсу в житті) людина шукає можливість повернути собі відчуття повноти буття в гармонії з Космосом, і пам'ять подає йому збережений образ такого стану з раннього дитинства. Сприятливий сон чи ні - це залежить від поведінки сновидца:
Чи є бажання змін і сили в організмі, але повністю скопіювати стан дитинства не можна, слід не шукати в минулому, але активно шукати і напрацьовувати здорові ритми життя. Плачучого (пхикає) хворої дитини бачити і тим більше тримати на колінах, на руках - несприятливо, оскільки це повне уособлення себе з дитячою безпорадністю, але з вже відірваними від Космосу ритмами. Дивлячись по переважаючим у сні емоціям, шукаємо вже постраждалі органи. У зовнішньому відношенні сон передвіщає розвал в справах і відносинах внаслідок втрати почуття адекватності сприйняття. Необхідно змінити ставлення до світу і свого місця в ньому. Свого або знайомого дитину бачити уві сні - інформація про нього, тлумачити слід за змістом сну.